CHRONICKÉ VENÓZNE OCHORENIE

Liečba


Liečba chronického žilového ochorenia

Liečba žilových ochorení môže byť vedená rozličnými spôsobmi. Ak príznaky nie sú pre pacienta veľmi nepríjemné, liečba je zameraná na cvičenie, vykladanie nôh a elastickú kompresiu. Užívanie prípravkov s obsahom diosmínu je vhodné v každom štádiu ochorenia.

flebaven cvičenie

Cvičenie: pomáha pumpovať krv v nohách a buduje svalovú hmotu, čo priaznivo vplýva na cirkulácu krvi

flebaven vykladanie nôh

Vykladanie nôh: odporúča sa vyložiť si nohy nad úroveň srdca 3 – 4 x denne na 15 minút. Okamžite sa zmierňuje bolesť a redukuje sa opuch. Ak je nevyhnutné, aby ste dlhodobo stáli alebo sedeli, cirkuláciu podporíte, ak si ohnete nohy viac krát za sebou.

flebaven elastická kompresia

Elastická kompresia: Elastické kompresné pančuchy spevňujú nohy od prstov až k lýtku. Stláčajú žily dolných končatín, vyvíjajú dodatočný tlak, čím zabezpečujú správny tok krvi v žilách.

Flebaven

Venofarmaká: Medzi venofarmaká patria bioflavonoidy, ktoré sa užívajú perorálne. Tieto lieky sú neoddeliteľnou súčasťou liečby symptomatickej chronickej žilovej choroby najmä v počiatočných štádiách. Podporujú pružnosť žíl, zmierňujú zápalové procesy v chlopniach a stenách žíl a priaznivo pôsobia na kapilárnu permeabilitu, čím znižujú riziko vzniku opuchu.
Flebaven je bioflavonoid, vhodný pre pacientov v akomkoľvek štádiu chronického žilového ochorenia, dokonca aj na liečenie žilových vredov. Okrem bioflavonoidov sú k dispozícii ďalšie možnosti liečby chronického žilového ochorenia ako topické gély obsahujúce heparín a rôzne bylinné a syntetické lieky.

Chronické žilové ochorenie môže byť liečené aj invazívnymi metódami:

flebaven invazívne metódy
Sklerotizácia

Pri skleroterapii sa chemická látka vpichuje do poškodenej žily tak, že spôsobí vyplnenie žily. Takto vyplnená žila sa postupne stiahne (uzavrie) a prestane viesť krv. Krv sa vráti do srdca inými žilami a poškodená žila sa nakoniec absorbuje v tele. Skleroterapia sa používa na odstránenie malých až stredne veľkých žíl.

Endovenózna laserová ablácia

Je miniinvazíva metóda riadená ultrazvukom. Do žily sa zavedie laser, ktorý vyvinie vysokú teplotu a uzavrie poškodenú cievu bez porušenia jej okolia. Vykonáva sa v lokálnej anestéze.

Rádiofrekvenčná ablácia

Je miniinvazívna metóda v liečbe kŕčových žíl. Je to moderná metóda. Pod ultrazvukom sa do poškodenej žily zavedie rádiofrekvenčný katéter. Rádiofrekvenčná energia žilu zahreje na 120°C, čo má za následok uzatvorenie príslušnej žily. Vykonáva sa v lokálnej anestéze.

Operácia

Operácia v liečbe chronickej žilovej nedostatočnosti. Vykonáva sa v celkovej anestéze. Tento spôsob liečby bol nahradený menej invazívnymi postupmi.